Rocznica Powstania Wielkopolskiego w ZST

Email Drukuj PDF

Z okazji 96 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie przyłączył się do poznańskiej akcji „Pokaż ze pamiętasz! Przypnij kokardę”. Uczniowie, Sławomir Marzyński i Kacper Giera z klasy III tr ubrani w historyczne mundury, rozdawali biało-czerwone rozetki pracownikom, nauczycielom i uczniom ZST. Rekonstruktorzy z nauczycielem Dariuszem Cichym, poza własną szkołą, w celu przypomnienia o tak ważnym wydarzeniu dla wszystkich pleszewian, odwiedzili także Starostwo Powiatowe w Pleszewie przypinając biało-czerwone kokardy pracownikom starostwa.
Po przerwie świątecznej, 7 stycznia 2015 r. w szkole z okazji Powstania Wielkopolskiego dla wszystkich uczniów odbędzie się prelekcja na temat udziału pleszewian w powstaniu oraz zostanie pokazany film przybliżający młodzieży znaczenie Powstania Wielkopolskiego dla odradzającej się po latach niewoli II Rzeczypospolitej.

DSC05193DSC05195DSC05205DSC05208

Poprawiony: sobota, 20 grudnia 2014 21:04

AKCJA MASKOTKA

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z akcji na stronie Samorządu Uczniowskiego.
Monika Latańska

Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2014 11:43

KONKURS KULINARNY W WSHiG GWIAZDKA 2014

Email Drukuj PDF

W dniach od 4 do 6 grudnia 2014r.  Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu zorganizowała XIII Ogólnopolski Pokaz Stołów Wigilijnych "Gwiazdka 2014". W czasie pokazu ogłoszono konkurs na:
- Najładniejsze stoisko i regionalny stół wigilijny
- Najlepszą regionalną potrawę wigilijną.
Do udziału zostało zakwalifikowanych 19 szkół z różnych regionów Polski, były też grupy zagraniczne: Ukraina, Rosja, Białoruś, Portugalia, Mołdawia i Kazachstan. Pokaz miał na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie: Tobiasz Tarka, Paweł Mielcarek, Roksana Kantek, Magdalena Jodłoś, Jagoda Bartczak ,Ewelina Lewicz, Monika Hańćkowiak, Jacek Rabiak z kl. IV KU, Malwina Darmych i Sandra Glinkowska z kl. II Tż oraz Kacper Leśniak z kl. I Tż  z opiekunem s. Dorotą Śliwińska reprezentowali Zespół Szkół Technicznych z Pleszewa. Do konkursu zostały zgłoszone potrawy wigilijne: Barszcz czerwony na wywarze grzybowym z pierogami pieczonymi, karp faszerowany z sosem szarym staropolskim, śledzie w trzech odsłonach (rolmopsy, śledź w śmietanie, śledź na słodko) ciupka wielkopolska z grochem, strucla makowa z przepisu prababki Kacpra. Uczniowie  w konkursowych  zmaganiach zmierzyli się z kuchnią regionalną. Grupa kucharzy przygotowała bardzo ciekawe stoisko i stół wigilijny. Wykorzystano w nim wiele eksponatów z dawnej wielkopolskiej kuchni. Grupa kucharzy została wyróżniona za swoją pracę. i nagrodzona maszynką do makaronu. Każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa, kubek, kalendarz i książkę.
Dziękujemy Dyrekcji ZST, Radzie Rodziców, a także pani Monice Nowaczyk i panu Tomaszowi Tarce za pomoc  w przygotowaniach i wsparcie, bo dzięki Wam mogliśmy tam być i reprezentować naszą szkołę. Jesteśmy bogatsi o kolejne konkursowe doświadczenie.
W imieniu uczniów dziękuję Monika Hańćkowiak.

DSC02536DSC02538DSC02540IMG_3621

Poprawiony: czwartek, 11 grudnia 2014 09:49