Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły, razem z członkami Drużyny Tradycji 70 pp, wzięli udział w produkcji filmowej TVP Poznań. Karol Kolasiński, Jakub Russak, Patryk Szczepaniak, Kacper Szlachta i Paweł Wojcieszak z klasy II technikum informatycznego, wcielili się w role żołnierzy podziemia niepodległościowego oraz w role ich komunistycznych oprawców. Kolejny odcinek serii, reżyserowanej przez Zbysława Kaczmarka, pt. „Zapomniane Historie”, opowiada dzieje oddziału ppor. Zygmunta Borostowskiego ps. „Bora”. Formacja ta była największym oddziałem antykomunistycznej partyzantki działającym w latach 1945–1946 na terenie powiatu krotoszyńskiego. Żołnierze „Bory” stoczyli 26 maja 1946 r.  kilkugodzinną potyczkę z grupami operacyjnymi UB–WP. Walki toczyły się na terenie wsi Benice oraz w okolicach Staregogrodu nad rzeką Orlą. Zdjęcia realizowane na terenie byłego więzienia sądowego w Krotoszynie i w okolicach Benic zakończyła rekonstrukcja nocnego ataku oddziału „Bory” na PUBP w Krotoszynie przeprowadzonego w sierpniu 1945 r.

4 października  o godz. 11.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili do rozwiązywania testów w ramach szkolnych eliminacji IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki z Poznania.
Z naszej szkoły 2 uczniów z klasy o profilu technik logistyk zostało zakwalifikowanych  do II etapu Olimpiady Logistycznej  : Dajana Nowacka i  Sebastian Twardowski. Wymienieni uczniowie  zmierzyli się w II etapie olimpiady, który odbył się 2 grudnia 2016r. w siedzibie uczelni w Poznaniu.
Stawką drugiego etapu jest miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – a oznacza to m.in. zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego. Grono finalistów to uczniowie najpilniej obserwowani przez potencjalnych pracodawców.
Gratulujemy !
Opiekun uczniów: Sylwia Stańczyk

W dniach 17-18 listopada 2016 roku odbyła się szkolna wycieczka z udziałem uczniów technikum samochodowego oraz gościnnie uczniów technikum z Jarocina. Po długiej, 7 godzinnej jeździe autobusem, uczniowie rozpoczęli zwiedzanie kompleksu Elektrowni Szczytowo- Pompowej w Międzybrodziu Bialskim zlokalizowanej kilkaset metrów pod Górą Żar. Po zwiedzeniu tegoż obiektu udali się autobusem na sam szczyt Góry, aby zobaczyć wielki zbiornik wodny będący głównym elementem elektrowni oraz by podziwiać towarzyszącą mu panoramę okolicy. Podczas zjazdu z góry uczniowie mogli zaobserwować niespotykane zjawisko "odwrotnej grawitacji" w której autokar toczył sie bez udziau silnika pod górę. Po wyczerpującym dniu grupa wraz z opiekunami dotarła na nocleg i typowo góralski posiłek do „ DW Magdalenka”  w Szczyrku. Nazajutrz  po obfitym śniadaniu udaliśmy się na krótki spacer po górach  a po nim w drogę powrotną.

• 20161118_135313
  • DSC_0078
  • DSC_0079
  • DSC_0080

W dniu 9 listopada br. odbyły się zawody szkolne (I stopnia) XXX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W Olimpiadzie naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów klas ekonomicznych: II Teh, III Teh i IV Te. Uczniowie opisywali pytanie o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego „Państwo a gospodarka”, rozwiązywali zadanie z podstaw ekonomii i 30 pytań testowych. Prace zostały przekazane do Komitetu Okręgowego w Poznaniu. Lista osób  zakwalifikowanych do zawodów II stopnia zostanie ogłoszona do 5 grudnia.
Trzymamy kciuki!

Dnia 16 listopada br. roku odbył  się szkolny etap Olimpiady Statystycznej. Została zorganizowana po raz pierwszy przez Główny Urząd Statystyczny i cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas ekonomicznych.
I etap był w formie testu on-line złożonego z pytań i zadań z możliwością wielokrotności odpowiedzi. Aby przejść do II etapu (okręgowego) należało osiągnąć minimum 50%.
Wśród 20 uczestników Olimpiady aż 18 osiągnęło próg. Niestety tylko trzy osoby mogą przejść dalej. Są to: Piotr Furmaniak IV TE (74%), Mateusz Firlus II TEH (71%) i Natalia Walczak II TEH (70%).
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie okręgowym a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w Olimpiadzie i zapraszamy za rok.