Praktyki na Politechnice Poznańskiej

Email Drukuj PDF

Podczas ferii zimowych, w dniach od 16.02.2015 do 20.02.2015 uczniowie klasy II ti (technik informatyk), II tr (technik mechatronik) i III te (technik ekonomista) uczestniczyli w  praktyce zawodowej na Politechnice Poznańskiej w ramach programu "Czas Zawodowców". Uczniowie uczestniczący w praktykach, ocenili je bardzo pozytywnie i entuzjastycznie. Mogli oni zweryfikować swoje umiejętności w trakcie wykonywania ćwiczeń praktycznych w laboratoriach mechatroniki i nanoinżynierii wyposażonych w najnowszej generacji sprzęt komputerowy i mechatroniczny.
Opiekę nad  uczniami sprawowali: pani Monika Latańska, pan Robert Karczewski,  pani Krystyna Mastalerek, pani Iwona Majchrzak i pani Aneta Zacharczuk.
Monika Latańska

IMG_0671IMG_0672IMG_0674IMG_0676

Poprawiony: wtorek, 03 marca 2015 08:54

Powiatowa „Licealiada” w unihokeju

Email Drukuj PDF

Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych po raz drugi w szesnastoletniej historii „Licealiady” przystąpiła do rywalizacji w unihokeju. Powiatowe eliminacje przeprowadzono w środę, 11 lutego, w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych. Do zawodów chłopców zgłosiły się tylko dwie drużyny. Uczniowie z naszej szkoły pokonali po emocjonującym meczu 2:1 kolegów z ZSPP CKU w Marszewie. Do turnieju dziewczyn przystąpiły reprezentacje wszystkich czterech placówek. Nasza drużyna pokonała rywalki z ZSUG-u 2:0, zremisowała 2:2 z ZSPP CKU w Marszewie i przegrała 1:6 z reprezentantkami I LO w Pleszewie, zajmując trzecią lokatę. Zwyciężyły licealistki ze „Staszica”, odnosząc komplet zwycięstw.

01020304

Wycieczka do SPOMASZ-u

Email Drukuj PDF

W dniu 6 lutego br. klasa II technikum mechatronicznego odwiedziła Fabrykę Maszyn Spożywczych SPOMASZ w Pleszewie. Uczniowie zapoznali się z ofertą fabryki i zobaczyli w jaki sposób powstają maszyny i urządzenia wykorzystywane w przemyśle owocowo-warzywnym, piwowarskim i spirytusowym. W laboratorium badawczym zapoznali się z procesem kontroli jakiej podlegają urządzenia zanim trafią do zakładów produkcyjnych w kraju i za granicą.

P1010107P1010109

Poprawiony: poniedziałek, 09 lutego 2015 20:29