Odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Pleszewskiej

Email Drukuj PDF

W sobotę, 18 czerwca 2016r. w Pleszewie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Pleszewskiej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Msza odprawiona została z udziałem pocztów sztandarowych i asysty grup rekonstrukcji historycznej, w mundurach żołnierzy formacji podziemia antykomunistycznego. Tablica umieszczona na Murze Pamięci przy kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela odsłonięta została przez Pana starostę Macieja Wasielewskiego, zastępcę burmistrza Pana Andrzeja Jędruszka i przedstawiciela Drużyny Tradycji 70 pp Pana Macieja Grzesińskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie RP Jan Mosiński i Tomasz Ławniczak, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Leszek Bierła oraz wicestarosta Eugeniusz Małecki. W uroczystościach, których zwieńczeniem był pokaz rekonstrukcyjny w Ogródku Jordanowskim, wzięli także udział: Dyrektor ZST Pleszew Artur Kukuła oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym. Dzień później, w niedzielę 19 czerwca, odbył się, w Ogródku Jordanowskim, VI Piknik Historyczny, w którym jako rekonstruktorzy wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Poprawiony: piątek, 24 czerwca 2016 06:11

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY POMIĘDZY ZST PLESZEW A INSTYTUTEM FIZYKI MOLEKULARNEJ POLSKIEJ AKADEMII NAUK W POZNANIU

Email Drukuj PDF

Dnia 2 czerwca br. zostało zawarte porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy ZST w Pleszewie a Instytutem Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu. Porozumienie zostało podpisane przez dyrektora szkoły p. Artura Kukułę oraz dyrektora IFM PAN w Poznaniu prof. dr hab. Bogdana Idzikowskiego. Przedmiotem porozumienia jest współpraca polegająca na objęciu przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN (IFM PAN) patronatu naukowo-dydaktycznego nad Zespołem Szkół Technicznych w Pleszewie w zakresie prowadzenia przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i naukowym. Na mocy tego porozumienia uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w wykładach i zajęciach warsztatowych oraz laboratoryjnych w IFM PAN w Poznaniu. W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie brali udział w warsztatach z fizyki prowadzonych przez doktorantów Instytutu, zostali również zaproszeni do zwiedzenia placówki i zapoznania się z jej działalnością. W przyszłym roku szkolnym IFM w Poznaniu otworzy dla naszych uczniów ponownie swoje laboratoria.

Poprawiony: środa, 15 czerwca 2016 09:52

XVI Wielkopolskie Dni „Stop- Uzależnieniom”

Email Drukuj PDF

W Dzień Dziecka, 1 czerwca Starostwo Powiatowe w Pleszewie zorganizowało XVI Wielkopolskie Dni „Stop – Uzależnieniom” , a szkoła nasza została gospodarzem tego wydarzenia. Impreza skierowana była do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i jak co roku miała za zadanie zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z różnego rodzaju uzależnieniami wśród młodych ludzi. Najważniejszym zadaniem tego wydarzenia była promocja zdrowego trybu życia, aktywności sportowej, rozwijania pasji oraz ostrzeżenie przed zgubnym wpływem uzależnień od nikotyny, alkoholu, komputera czy dopalaczy. W imprezie brało udział 6 szkół ponadgimnazjalnych - Liceum i Gimnazjum im. St. Staszica, Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych, Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego z Marszewa, po raz trzeci włączyły się także szkoły z Powiatu Jarocińskiego; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Jarocina oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Koźmina Wlkp.

t_DSC_0033t_DSC_0035t_DSC_0036t_DSC_0040

Poprawiony: niedziela, 12 czerwca 2016 15:59 Więcej…

Statystyki serwera

Yesterday81