• Decrease font size

Email Drukuj PDF

13 stycznia 2016 r. odbył się I - szkolny etap V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. W olimpiadzie uczestniczyło 30 uczniów.

Do II -okręgowego etapu V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, który odbędzie się 2 marca 2016 zakwalifikowało się 29 uczniów: Melka Aleksandra, Brocka Oliwia, Glapińska Marianna, Sikora Roksana, Walczak Natalia, Mikołajczyk Malwina, Ciesielska Kinga, Kołodziejczak Weronika, Boniec Jagoda, Firlus Mateusz, Konik Marcin, Banachowska Ewa z klasy I teh; Melka Natalia, Michalak Karolina, Matuszkiewicz Katarzyna, Szymczak Eliza, Kostek Laura, Walczak Wiktoria, Urbaniak Michał z klasy I tżs; Kolasiński Hubert z klasy I tr; Marek Michał, Biesiada Rafał, Kaźmierczak Bartosz, Bartoszek Jakub, Delikat Szymon, Kwaśniewski Patryk, Młodorzyniak Dominik, Garbarczyk Marcin oraz Nowaczyk Kamil z klasy III ti.

Do olimpiady uczniów przygotowywała pani Monika Latańska.

Poprawiony: piątek, 05 lutego 2016 18:51

Koncerty w Gołuchowie i Choczu

Email Drukuj PDF

12 stycznia 2016 roku w gołuchowskim Gimnazjum, odbył się koncert charytatywny podczas, którego zbierano pieniądze na rehabilitację Ani- uczennicy pleszewskiego Liceum Ogólnokształcącego. „Wszyscy dla Ani” to akcja do, której włączyli się uczniowie, nauczyciele i absolwenci ZST w Pleszewie, przygotowując swój występ. Ania to była uczennica szkoły w Gołuchowie, której wspólnie postanowiliśmy  pomóc, zbierając na jej rehabilitację  560 zł.
Trzy dni później 15 stycznia z wielką radością wzięliśmy udział w kolejnym koncercie, grając tym razem dla Wiktorii i Klaudii w Gminnym Ośrodku Kultury w Choczu. Zespół
naszych muzykujących uczniów i nauczycieli zagrał energetyczne utwory, które porwały publiczność do tańca i wspólnej zabawy. Występ uświetniły obecne i byłe uczennice ze szkoły w Choczu. Razem udało się zebrać 680,15 zł! Dziękujemy!

ChoczGolochowGolochow2

Poprawiony: wtorek, 19 stycznia 2016 11:58

XX EDYCJA OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

Email Drukuj PDF

11 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Podkomorskiej w Poznaniu odbyła się XX edycja okręgowej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Z naszej szkoły pod opieką nauczycielki Moniki Nowaczyk udział wzięły dwie uczennice z II i III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Malwina Szczepańska i Aleksandra Kostrzewska. Dziewczyny dokładnie o godzinie 11.00 przystąpiły do pisania testu z zakresu przedmiotów gastronomicznych, a także chemii, biologii, i zagadnień dotyczących historii żywności i żywienia. W oczekiwaniu na wyniki specjalnie dla uczestników olimpiady został przygotowany przez uczniów poznańskiego gastronomika pokaz sporządzania sushi. Wszyscy mogli poćwiczyć jedzenie tego dania za pomocą pałeczek, a za przełożenie nimi ziarenek kawy rozdawano specjalne nagrody. Ciekawy okazał się również pokaz bielizny stołowej i serwetek gastronomicznych na różne okazje przygotowany przez firmę Duni.

Do olimpijskich zmagań przystąpiło 53 uczestników zarówno ze szkół technicznych jak i liceów. Uczennice z naszej szkoły zajęły kolejno Ola Kostrzewska 40 miejsce, Malwina Szczepańska 43 miejsce. Gratulujemy wyniku i mamy nadzieję, że w przyszłych olimpiadach osiągną jeszcze wyższe wyniki. Na dołączonych fotografiach można zobaczyć co ciekawego działo się w Poznaniu.

20160111_10362720160111_10374120160111_10380320160111_105304

Statystyki serwera