Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych

Email Drukuj PDF

W piątek 24 czerwca 2016 r. zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Po mszy świętej, odprawionej w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, zgromadzeni przeszli do szkoły przy ulicy Zielonej. W uroczystości udział wzięli Przewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego Pan Mirosław Kuberka, Naczelnik Wydziału Oświaty Pan Sławomir Sobczyk, przedstawiciel firmy FAMOT Pleszew S.A. Pan Marcin Ulatowski, Przewodnicząca Rady Rodziców ZST Pani Alina Świtalska oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Dyrektor szkoły Pan Artur Kukuła dokonał podsumowania roku szkolnego i wręczył najlepszym uczniom listy gratulacyjne i świadectwa z wyróżnieniem. Podczas uroczystości upamiętniono wydarzenia Poznańskiego Czerwca 1956 roku.

Odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Pleszewskiej

Email Drukuj PDF

W sobotę, 18 czerwca 2016r. w Pleszewie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci Żołnierzy Wyklętych Ziemi Pleszewskiej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych, w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Msza odprawiona została z udziałem pocztów sztandarowych i asysty grup rekonstrukcji historycznej, w mundurach żołnierzy formacji podziemia antykomunistycznego. Tablica umieszczona na Murze Pamięci przy kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela odsłonięta została przez Pana starostę Macieja Wasielewskiego, zastępcę burmistrza Pana Andrzeja Jędruszka i przedstawiciela Drużyny Tradycji 70 pp Pana Macieja Grzesińskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie RP Jan Mosiński i Tomasz Ławniczak, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Leszek Bierła oraz wicestarosta Eugeniusz Małecki. W uroczystościach, których zwieńczeniem był pokaz rekonstrukcyjny w Ogródku Jordanowskim, wzięli także udział: Dyrektor ZST Pleszew Artur Kukuła oraz nauczyciele i uczniowie naszej szkoły z pocztem sztandarowym. Dzień później, w niedzielę 19 czerwca, odbył się, w Ogródku Jordanowskim, VI Piknik Historyczny, w którym jako rekonstruktorzy wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Poprawiony: piątek, 24 czerwca 2016 06:11

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY POMIĘDZY ZST PLESZEW A INSTYTUTEM FIZYKI MOLEKULARNEJ POLSKIEJ AKADEMII NAUK W POZNANIU

Email Drukuj PDF

Dnia 2 czerwca br. zostało zawarte porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy ZST w Pleszewie a Instytutem Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu. Porozumienie zostało podpisane przez dyrektora szkoły p. Artura Kukułę oraz dyrektora IFM PAN w Poznaniu prof. dr hab. Bogdana Idzikowskiego. Przedmiotem porozumienia jest współpraca polegająca na objęciu przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN (IFM PAN) patronatu naukowo-dydaktycznego nad Zespołem Szkół Technicznych w Pleszewie w zakresie prowadzenia przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym i naukowym. Na mocy tego porozumienia uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w wykładach i zajęciach warsztatowych oraz laboratoryjnych w IFM PAN w Poznaniu. W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie brali udział w warsztatach z fizyki prowadzonych przez doktorantów Instytutu, zostali również zaproszeni do zwiedzenia placówki i zapoznania się z jej działalnością. W przyszłym roku szkolnym IFM w Poznaniu otworzy dla naszych uczniów ponownie swoje laboratoria.

Poprawiony: środa, 15 czerwca 2016 09:52

Statystyki serwera