13.01.2017r. w Poznaniu odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Firlus z klasy II teh i Piotr Furmaniak z klasy IV te. Olimpiada odbyła się w Głównym Urzędzie Statystycznym w Poznaniu.
Uczniowie musieli zmierzyć się z testem składającym się z 29 pytań, za które można było uzyskać maksymalnie 50 punktów. Wielokrotność wyboru odpowiedzi nie ułatwiało jednak zadania. W teście znajdowały się pytania z zakresu geografii, statystyki jak również z matematyki. Nasi uczniowie uzyskali identyczne wyniki na poziomie 28.4pkt co przekłada się na 56.8%.
Uzyskane wyniki nie pozwoliły na przejście do kolejnego etapu ale zasługują na pochwałę ze względu na osiągnięcie progu minimum 50% punktów, które dawały szanse na kolejny etap. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniów przygotowała p.Monika Gramczewska

• foto

Jak się okazuje 13 piątek wcale nie musi być pechowy. Tego właśnie dnia uczniowie Adrianna Skowrońska z klasy IV Tż i Bartosz Ruta z klasy IV Ti pod opieką Moniki Nowaczyk wzięli udział w eliminacjach okręgowych XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, która odbyła się jak co roku w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ulicy Podkomorskiej w Poznaniu. W tym roku tematyką wiodącą były produkty zbożowe technologia i rola w żywieniu. Uczniowie wypełniali test złożony z 80 pytań. Nasi uczniowie zajęli kolejno: Adrianna Skowrońska 24 miejsce, Bartosz Ruta 26 miejsce. Osiągnięte wyniki nie pozwoliły na zakwalifikowanie się do etapu centralnego, ale zasługują na pochwałę z uwagi na bardzo szeroki zakres zagadnień, jaki obejmuje olimpiada. Brawo Adrianna i Bartosz!!!

Innych uczniów, którzy chcą spróbować swoich sił w przyszłorocznej olimpiadzie prosimy o zgłaszanie się do pani Moniki Nowaczyk.

• 20170113_093012
  • 20170113_104806
  • 20170113_104834
  • 20170113_105148

Nasi uczniowie wyróżnieni w ogólnopolskim Projekcie „Wywalcz Jej wolność lub zgiń – historie Cichociemnych”

Rok 2016 ogłoszono Rokiem Cichociemnych. Ta elitarna formacja, której spadkobiercą jest jednostka komandosów "Grom", to zaledwie 316 spadochroniarzy, zrzuconych w czasie II wojny światowej na teren okupowanej Polski i walczących z okupantami niemieckim i sowieckim. W ogólnopolskim projekcie "Wywalcz Jej wolność lub zgiń – historie Cichociemnych” wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły. Realizacja projektu polegała na utworzeniu strony internetowej przedstawiającej losy wybranego cichociemnego oraz na przeprowadzeniu akcji promującej tę stronę. Do projektu zgłosiło się ponad trzydzieści zespołów, z czego ponad dwadzieścia stworzonych przez nie stron podlegało ocenie. Drużyna w składzie: Natalia Glapa, Oskar Hertman, Patryk Jasiak, Szymon Delikat i Kamil Trzaska znalazła się wśród sześciu finalistów projektu. Uczniowie ci utworzyli stronę poświęconą majorowi Hieronimowi Dekutowskiemu ps. „Zapora”. We wtorek  20 grudnia br. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbył się finał i zamknięcie projektu . Podsumowania projektu dokonała Pani Renata Wardecka, Prezes Fundacji „Bo Warto”, która podkreśliła walory akcji promocyjnej stworzonej przez naszych uczniów , za co otrzymali oni wyróżnienie.

Uczniowie klas I tżs, I tr i II tżs wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Wrażeń nie brakowało... Naszą eskapadę rozpoczęliśmy od bajecznego rynku, który zachwycał kolorowymi ozdobami, a  ze straganów, budek i sklepików „wychylały” się pierniki i inne łakocie zachęcając zwiedzających do zakupów. Wspaniałe widoki rozpościerały się z wieży widokowej SKY TOWER,  na koniec odwiedziliśmy HYDROPOLIS- centrum wiedzy o wodzie (jedyną w Polsce wystawę edukacyjną poświęconą roli wody we wszechświecie). W pomieszczeniach prezentowane są: głębie oceanów, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, różne stany wody, historie morskich zdobywców, a nawet motyw wody w religiach. Przez całość prowadzi ponadpółkilometrowy strumień pod przezroczystą taflą podłogi. Wycieczkę zorganizowali : p. K. Szybiak, p. K. Mastelerek, p. D. Cichy i p. R. Dzierbińska- Nowacka.

• 01
  • 02
  • 03
  • 08

W ramach Szlachetnej Paczki Greenersi zagrali dla Michała. Odbyło się 5 koncertów charytatywnych - trzy 25 listopada na Zielonej w Pleszewie (ZST), a także 29 listopada w Zespole Szkół w Taczanowie i 7 grudnia w Zespole Szkół w Sobótce. W przygotowanie Szlachetnej Paczki włączyli się także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie, oraz anonimowi darczyńcy łącznie 684 osoby. W sumie wartość przekazanej paczki szacuje sie na 5712 zł.
W 2016 roku w Pleszewie działała dwójka wolontariuszy Szlachetnej Paczki, Monika Kucharczk - uczennica ZST kl. III tżs i Jacek Mikuła- pedagog ZST w Pleszewie. Wolontariusze pracowali w zaprzyjaźnionym sztabie w Jarocinie, a po odbytym szkoleniu w Krotoszynie odwiedzili Michała i jego rodzinę. Po spotkaniu nie mieli wątpliwości, że trzeba ich przyłączyć do projektu Szlachetnej Paczki. Trudno opisać zaskoczenie i radość rodziny, gdy zawieźli im 29 paczek z żywnością, ubraniami, artykułami
chemicznymi i talony na opał, żywność i paliwo na dojazd na turnus rehabilitacyjny, który opłacił anonimowy darczyńca. (zobacz także www.pomozmichalowi.pl)