Powiatowa koszykówka

Email Drukuj PDF

Hala sportowa Zespołu Szkół Technicznych gościła w czwartek, 29 stycznia, uczestników powiatowego etapu XVI „Licealiady” w piłce koszykowej. Kwalifikację do zawodów rejonowych zdobywali wyłącznie zwycięzcy. Chłopcy z naszej szkoły zajęli drugie miejsce, pokonując 37:0 kolegów z Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie oraz 29:16 reprezentantów I LO im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Pierwszą lokatę wywalczyli zawodnicy z Zespołu Szkół Politechniczno-Przyrodniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie, którzy wygrali z naszym zespołem 25:17, popisując się kilkoma udanymi rzutami z dystansu. Dwie drużyny zgłosiły się do rywalizacji w gronie dziewcząt. Marszewianki pokonały dziewczyny z naszej szkoły 7:1 i to one reprezentować będą powiat pleszewski w rejonowych zawodach. (ph)

DSC_0339DSC_0340DSC_0344DSC_0345

Poprawiony: czwartek, 29 stycznia 2015 21:21

Ostatnie pożegnanie Jarosława Szczotkiewicza

Z głębokim żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

dr inż. Jarosława Szczotkiewicza

nauczyciela  i wieloletniego  dyrektora   Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie
wyróżnionego wieloma odznaczeniami między innymi Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi,  Brązowym Krzyżem Zasługi,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Był dyrektorem i  nauczycielem, który na zawsze pozostanie w pamięci wychowanków i kolegów jako troskliwy, niezastąpiony przyjaciel.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie

Poprawiony: czwartek, 29 stycznia 2015 21:31

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Email Drukuj PDF

W dniu 9 stycznia br. odbyły się zawody okręgowe (II stopnia) XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Poznaniu. Do tego etapu Olimpiady zakwalifikowało się 4 uczniów z klas ekonomicznych:  Marta Szymczak, Paulina Jezierska i Patryk Cichy z klasy IV TE i Urszula Wolińska z klasy III TE.
Uczestnicy tegorocznej Olimpiady odpowiadali na jedno pytanie o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego „Polska droga do wolności – 25 lat transformacji”, rozwiązywali zadanie z analizy finansowej  i  30 pytań testowych.
Jest to jeden z najtrudniejszych konkursów o tematyce ekonomicznej, dlatego należą się Marcie, Paulinie, Uli i Patrykowi gratulacje za samo zakwalifikowanie się do II etapu jakim są zawody okręgowe. Natomiast wyniki z tych zawodów zostaną ogłoszone 5 lutego 2015r.

Poprawiony: poniedziałek, 12 stycznia 2015 08:40

Statystyki serwera