AKCJA MASKOTKA

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z akcji na stronie Samorządu Uczniowskiego.
Monika Latańska

Poprawiony: czwartek, 18 grudnia 2014 11:43

KONKURS KULINARNY W WSHiG GWIAZDKA 2014

Email Drukuj PDF

W dniach od 4 do 6 grudnia 2014r.  Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu zorganizowała XIII Ogólnopolski Pokaz Stołów Wigilijnych "Gwiazdka 2014". W czasie pokazu ogłoszono konkurs na:
- Najładniejsze stoisko i regionalny stół wigilijny
- Najlepszą regionalną potrawę wigilijną.
Do udziału zostało zakwalifikowanych 19 szkół z różnych regionów Polski, były też grupy zagraniczne: Ukraina, Rosja, Białoruś, Portugalia, Mołdawia i Kazachstan. Pokaz miał na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie: Tobiasz Tarka, Paweł Mielcarek, Roksana Kantek, Magdalena Jodłoś, Jagoda Bartczak ,Ewelina Lewicz, Monika Hańćkowiak, Jacek Rabiak z kl. IV KU, Malwina Darmych i Sandra Glinkowska z kl. II Tż oraz Kacper Leśniak z kl. I Tż  z opiekunem s. Dorotą Śliwińska reprezentowali Zespół Szkół Technicznych z Pleszewa. Do konkursu zostały zgłoszone potrawy wigilijne: Barszcz czerwony na wywarze grzybowym z pierogami pieczonymi, karp faszerowany z sosem szarym staropolskim, śledzie w trzech odsłonach (rolmopsy, śledź w śmietanie, śledź na słodko) ciupka wielkopolska z grochem, strucla makowa z przepisu prababki Kacpra. Uczniowie  w konkursowych  zmaganiach zmierzyli się z kuchnią regionalną. Grupa kucharzy przygotowała bardzo ciekawe stoisko i stół wigilijny. Wykorzystano w nim wiele eksponatów z dawnej wielkopolskiej kuchni. Grupa kucharzy została wyróżniona za swoją pracę. i nagrodzona maszynką do makaronu. Każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa, kubek, kalendarz i książkę.
Dziękujemy Dyrekcji ZST, Radzie Rodziców, a także pani Monice Nowaczyk i panu Tomaszowi Tarce za pomoc  w przygotowaniach i wsparcie, bo dzięki Wam mogliśmy tam być i reprezentować naszą szkołę. Jesteśmy bogatsi o kolejne konkursowe doświadczenie.
W imieniu uczniów dziękuję Monika Hańćkowiak.

DSC02536DSC02538DSC02540IMG_3621

Poprawiony: czwartek, 11 grudnia 2014 09:49

Szkolny Dzień Profilaktyki

Email Drukuj PDF

2 grudnia odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Uczniowie mogli zbadać poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu na stoisku SANEPIDu, gdzie rozdawane były także ulotki o tematyce profilaktyki uzależnienia od palenia papierosów. Panie policjantki udostępniły na sali gimnastycznej alkogogle, dzięki którym można było zobaczyć jaki obraz odbiera osoba pod wpływem alkoholu. Odbyły się także prezentacje z udziałem pań pielęgniarek i zaproszonych policjantek z zakresu profilaktyki uzależnień. Akcja będzie kontynuowana na lekcjach wychowawczych.

DSC_0320DSC_0332DSC_0333DSC_0354

Poprawiony: poniedziałek, 08 grudnia 2014 09:09