Nasi uczniowie z Technikum Mechatronicznego wrócili z dwutygodniowych praktyk zawodowych w Powiecie Ammerland. Praktyki organizowane są w ramach partnerstwa naszej szkoły z BBS Ammerland w Rostrup / Dolna Saksonia. Pobyt w Niemczech sfinansowany został w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER. Finansuje on zagraniczne staże uczniowskie dzięki środkom unijnym Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach programu uczniowie wzięli, przed wyjazdem, udział w zajęciach kulturalno - językowych oraz odbyli tzw. przygotowanie pedagogiczne.
Podczas pobytu w Niemczech uczniowie zdobyli doświadczenie zawodowe, "szlifowali" techniczny język niemiecki i poznali organizację pracy w niemieckich przedsiębiorstwach. Realizowany był także program kulturalno - sportowy obejmujący: bowling, wycieczki rowerowe i zwiedzanie Oldenburga. Największą atrakcją był z pewnością weekendowy pobyt na wyspie Norderney, jednej z siedmiu wysp wschodnio fryzyjskich na Morzu Północnym.

  • Ammerland
  • DSC_0002_2
  • IMG-20170314-WA0001_resized
  • IMG-20170317-WA0000