W dniach 27-31 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanym, w ramach Wielkopolskich Dni Stop Uzależnieniom, Tygodniu Obywatelskim. Jest to impreza profilaktyczna realizowana przez Starostwo Powiatowe w Pleszewie. Wydarzenie to było realizowane przez osiem szkół, których siedziby znajdują się na terenie Gminy Pleszew. Nasi uczniowie wzięli udział w "grywalizacji - Czy wolontariat to wariant dla Ciebie" (kl. IV ti), w spotkaniu promującym grupowe spędzanie czasu z wykorzystaniem nowoczesnych gier planszowych (kl. I teh) oraz w debacie wolnego krzesła "Jestem obywatelem - Współdecyduję. - Włączenie mieszkańców, w tym młodzieży, we współdecydowanie o wiosce, mieście, gminie, powiecie" (kl. III teh). Wzięliśmy także udział w warsztatach projektowania i drukowania 3D, oraz w warsztatach dla wolontariuszy ( uczniowie z kl. III ti, III ku oraz członkowie szkolnego Klubu Wolontariusza). Tydzień Obywatelski zakończył się spotkaniem pod hasłem "Współpraca samorządu Województwa Wielkopolskiego z organizacjami pozarządowymi", w którym uczestniczył pedagog szkolny.

  • DSC07697
  • DSC07704
  • DSC07712
  • DSC07716